Blog

Evinizin Mobilya Alışverişi İçin Bazı İpuçları

Evinizin Mobilya Alışverişi İçin Bazı İpuçları

Evler için dekorasyon zor ve genellikle insanların kararsızlıklarla dolu olduğu bir süreç. Tabi ki evimizin şeklini ve düzenini her zaman değiştirmiyoruz. Yapacağımız seçimler ile uzun bir süre yaşayacağımızı biliyoruz. Bu nedenle yaşadığımız kafa karışıklığının oldukça normal olduğunu sizde düşünmüyor musunuz?

Aslında korkulacak bir şey yok. Çünkü yapacağınız tercihler sizi yansıtıyor. Sizin asıl korktuğunuz çevrenizden alacağınız tepkiler. Bırakın kim ne derse desin. Siz kendi zevkinize ve kişiliğinize göre evinizi tasarlayın. Herkes aynı üründen hoşlansaydı zaten firmalar tek tip, tek renk ürün üretirdi. Herkes evlerinde bu ürünü kullanırdı. Kimsenin birbirinden farkı kalmazdı. Böyle bir durum söz konusu olamayacağı için tercihlerinizde özgür olun ve çekinmeyin.

  Koltuk Takımı Tercihinde Renklerin Etkisi

Renkler insanın kişiliğini ve ruh halini yansıtır. Aynı şekilde bir odaya girdiğinizde de ruh haliniz o ortamdaki renklerden etkilenir. Evinizde kullanacağınız ürünlerin renkleri arasındaki uyumda çok önemlidir. Bir odaya girdiğinizde gözünüz renkler arasında bir bütünlük ve ahenk arar. Bu bilgiler ışığında koltuk takımı için renk seçimi ev dekorasyonunuz için önemli bir noktadır.

Canlı ve göz alıcı renklerden mi hoşlanıyorsunuz. Aynı zamanda modern bir koltuk takımı mı olsun istiyorsunuz. Modernliğin ve şıklığın bir arada buluştuğu Memphis-Blue koltuk takımı tam size göre.

Yoksa daha koyu renkler ve modern klasik bir tarz mı ilginizi çekiyor. O zaman Twist koltuk takımı sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır.

  Kanepe Seçiminin Odaya Etkisi

Keskin hatlara sahip mobilyalar insanda sert ve ciddi bir duygu hissi yaratır. Odanın koyu renk tonuyla birleştiğinde bu durum tam anlamıyla klasik, kararlı ve modern bir çizgi çizer. Tercihiniz bu yönde ise aradığınız kanepe Memphis kanepe modelidir. Daha yuvarlak hatları olan, odanıza sadelik ve soft bir hava katacak kanepe ise Babil kanepe modelidir.

  Yemek Masası İçin Sandalye Seçimi

Sandalye seçimi diğer tüm salon dekorasyonu ürünlerinde olduğu gibi bir birliktelik ve ahenk içermelidir. Evinizde klasik bir oturma grubuna sahipseniz tercihiniz Delhi sandalye modeli olabilir. Daha spor, modern ve canlı renklerin olduğu bir ortamınız varsa o zaman Miami-Blue sandalye modeli tam size göre.

 Salonda Orta Sehpa Gerekli mi?

Orta sehpalar evlerimizde yaşamımızı rahatlatma amacının yanında salonumuzun dekorasyonunda tam anlamıyla bütünleyici bir etki sergilemektedirler. Orta sehpalarda ahşap, cam yada mermer şeklinde tasarımlar üretilebilmektedir. Ahşap bir görüntüye sahip sehpa ile sıcak bir ortam hissi sağlamak mümkündür. Yada cam malzeme ile üretilmiş bir sehpa ile modern bir ambiyans yakalamak sizin elinizde. Bu tasarımlardan hangisi sizin yaşam alanınıza daha uygunsa onu seçebilirsiniz.

 

Orta sehpalar tek parça şeklinde veya parçalanabilir tasarıma sahip olabilirler. İhtiyacınıza göre seçim sizin. Tek parça bir sehpa arıyorsanız Charisma orta sehpa modelini tercih edebilirsiniz. Parçalanabilir bir sehpa işinizi görecekse Majesty isimli tasarım size daha uygundur.

  Salonunuzda Tamamlayıcı Aksesuarların Seçimi

Salonunuzun içerisini fazla miktarda dekoratif ürünlerle doldurmanız yanlıştır. Yerinde ve yeterli derecede ürün ile sadeliği ve şıklığı yakalayabilirsiniz. Kullanacağınız aksesuar seçimi değişkenlik gösterebilir. Bu aksesuar ayna, içinde bir bitkinin olduğu güzel bir saksı yada hoş bir biblo olabilir.

Aynalar ortamları olduklarından büyük göstermek amacıyla tasarımcıların sıklıkla kullandıkları aksesuarlardandır.

  Son Olarak Evinizi Sevin

Buraya kadar paylaştığımız bilgiler sadece birer tavsiye niteliğindedir. Sonuç olarak yaptığınız tercihler sizin kişiliğinizi yansıtıyor. Evinizde ne kadar çok zaman geçirdiğinizi bir düşünün. Bu zamandan keyif almak sizin elinizde. Bu nedenle yapacağınız tercihlerden pişmanlık duymayın ve son olarak evinizi sevin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir