Blog

2021 Kanepe Trend Renkleri Nelerdir?

kanepe trend renkleri tavsiyeleri

2021 kanepe trend renkleri yaşam alanlarınızı en şık ve modaya uygun bir şekilde tasarlamanız için sizlere harika bir fırsat sunuyorlar. Kanepelerin işlevsel özellikleri ne olursa olsun en çok renkleri ile dikkat çektikleri için trend renkleri dikkate almanız daha doğru ve etkileyici bir kanepe kullanmanızı mümkün hale getirecektir.

Sarı ve Tonları

Kanepe trend renkleri arasında bu yıl özellikle canlılığı ve enerjiyi temsil ettiği için sarı ve tonları öne çıkıyor. Sarı ve tonları göz alıcı ve dikkat çekici renge sahiptir. Doğru oranda yaşam alanlarında kullanıldığında neşe veren sarı kanepe renkleri arasında oldukça popüler bir kullanıma sahip. Dikkat çekici olması aynı zamanda oturma odalarında odak noktaları oluşturmanıza da yardımcı oluyor. Ancak sarı tonlarında kanepe tercih edeceksiniz orantılı bir kullanım yapmaya dikkat etmelisiniz. Sarının çok fazla olduğu alanlarda kötü bir görünüm de ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden sarı rengin daha pastel tonlarını birkaç kanepede tercih etmeniz ortamda daha dengeli bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Kırmızı ve Tonları

kirmizi kanepe ve tonlari

Modern kanepe renkleri arasında kırmızı ve tonları bu yıl da popüler oluşlarını koruyorlar. Kırmızı her zaman heyecan verici ve enerji sağlayan bir renk olduğundan yaşam alanlarını güzelleştirmek, dengeli bir yapıya kavuşturmak ve özellikle çarpıcı karşıtlıklar yaratmak için kullanılabilir. Kanepede kırmızının tercih edilmesi modern ve Retro tarzın hakim olduğu yaşam alanları için özel bir kullanım özelliği sunmuş oluyor. Bunun yanında daha samimi bir ortam yaratmak için de kırmızı ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Çok canlı kırmızı özellikle küçük alanlarda kötü bir görünüm yaratacağından kanepeleriniz için kırmızının kestane ya da vişne çürüğü gibi tonlarını tercih etmeniz daha iyi bir görünüm verecektir.

Yeşil ve Tonları

Moda kanepe renkleri arasında yeşil ve tonları da bu yıl popüler renkler olarak kendisini gösteriyor. Yeşil huzur ve dinginlik veren renk tonları olduğu için son zamanlarda sık tercih edilen bir renk olarak öne çıkıyor. Yeşil tonlarında olan kanepeler ortamın daha doğal ve huzurlu olarak görünmesini sağlıyorlar. Hem küçük hem de büyük alanlarda yeşil tonlarına sahip kanepeler rahatlıkla kullanılabilirler. Ancak canlı yeşil tonları yerine su, fıstık, Nil yeşili gibi tonların tercih edilmesi kanepeleri daha şık ve güzel gösterecektir. Bu tonlardaki yeşiller aynı zamanda gözün de yorulmasının önüne geçerek sakinleşme açısından da yardımcı olurlar.

Mor ve Tonları

Popüler kanepe renkleri arasında bu yıl mor ve tonları da öne çıkıyor. Özellikle leylak renkleri farklı alanlara çarpıcı ve modern bir görünüm sağlamak için en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Mor yapısı itibariyle şıklığı sağlayan bir renktir ve kanepelere doğrudan şık bir görünüm vermeye yardımcı olur. Bunun yanında psikolojik olarak da rahatlamaya neden olur ve yaşam alanının daha da güzel görünmesini sağlar.

Turuncu ve Tonları

turuncu kanepe ve tonlari

Sık tercih edilen kanepe renkleri arasında bu yıl özellikle Retro tarzına sahip olan yaşam alanları için turuncu ve tonları da öne çıkıyor. Turuncu çağrışım ile güneşi akla getirdiği için huzur verici özelliklere sahiptir. Hem küçük hem de büyük alanlarda turuncu kullanıma uygundur. Kanepelerde çarpıcı ve dikkat çekici bir görünüm sağlayan turuncu ve tonları, tüm bu özellikleri ile birlikte daha güzel ve estetik görünümler elde etmenize yardımcı oluyorlar. Turuncu tonlarının aynı zamanda sakinleştirici özelliği de olduğundan turuncu ve tonlarında olan kanepelerde daha iyi ve huzurlu hissetmeniz de olanaklı hale geliyor.

Ayrıca kanepe diğer kanepe çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir