Blog

2021 Koltuk Takımları Modası Hangi Renklerden Oluşuyor?

Koltuk takımları moda renkler her yıl değişiklik göstermektedir. Ev içerisinde oluşturulan tasarımların dizaynına bağlı olarak renklerin de moda trendi listeleri arasında yer alması söz konusu olmaktadır.

Krem rengi her yıl en çok tercih edilen koltuk takımımı renklerinin başında gelmektedir. Bunun yanı sıra son yıllarda tercih edilmekte olan renklerin başında ise antrasit ve lacivert tonları gelmektedir.

Koltuk tasarımlarında renk tercihinde bulunurken aynı zamanda bu renklerin bir arada kombin edilmesi de önemli olmaktadır. Koyu renk modellerde açık renk berjerler tercih edilirken; açık renk tasarımlarda ise berjerlerin renkli ya da koyu tonlarda olması önemlidir.

Yılın En Çok Tutulan Koltuk Renkleri

yilin en cok tutulan koltuk renkleri

Son yıllarda en çok tercih edilen koltuk renkleri sıra dışı tasarımlar olarak bilinmektedir. Koltuk takımları trend renkler içerisinde toprak tonları bulunmaktadır. Tarçın, sütlü kahve ya da yeşil gibi renkler bu trendlerin içerisinde en çok kullanılanlar olarak bilinmektedir.

Her yıl değişiklik göstermekte olan renk tonları içerisinde bazı dönemler pastel renkler kullanılmaktadır. Bu renklerin yıllara bağlı olarak moda anlayışları göz önünde bulundurularak farklılaşması söz konusu olmaktadır.

Moda renkler içerisinden seçim yapılırken aynı zamanda hangi renklerin bir arada kullanılacağının da önemli olması, oturma gruplarında şık modellerin oluşturulmasını sağlayacağı için önemlidir.

Oturma Gruplarında En Çok Kullanılan Renkler

Oturma gruplarında en çok kullanılan renkler, leke tutmayan ve uzun süreli kullanıma uygun olan renkler olarak bilinmektedir. Koltuk takımlarında hangi renk moda sorusunun cevabı olarak birden fazla renk seçiminde bulunulabilmektedir.

Son yılların koltuk modelleri içerisinde birden fazla renk bir arada kullanılabilmektedir. Bu renklerin uyumlu kullanılmasının yanı sıra trend olarak tercih edilecek olan renklerin zıt olmasına rağmen bir arada kullanılması da mümkün olmaktadır.

Koltuk renk seçimlerini belirleyen bir diğer faktör ise koltukların hangi alanlarda kullanılacağıdır. Şık bir alan olan misafir odalarında tercih edilen renkler ile günlük kullanılan oturma odalarında tercih edilen renkler birbirinden farklı olmaktadır.

2021 Modasında Şık Koltuklarda Renk Seçimleri

koltuk takimlarinda renk secimleri

koltuk takimlarinda renk secimleri

2021 modası içerisinde şık koltuk tasarımlarında tercih edilen renkler genellikle ara renkler olarak bilinmektedir. Krem rengi ve sütlü kahve tonları salonlarda çok sık tercih edilen renkler olurken son yılın trendleri içerisinde yeşil ve tarçın tonları da sıklıkla tercih edilmektedir.

Salonlarda kullanılan oturma gruplarında mavi ve lacivert tonları da sıklıkla tercih edilmekte olan renkler olarak bilinmektedir. Özellikle gri ve lacivert renklerin bir arada tercih edilmesi iddialı tasarımların oluşturulmasını sağlamaktadır.

Modern Koltuk Takımlarında Kullanılan Renkler

Koltukta moda renkler her yıl farklı tonlar olmak üzere değişebilmektedir. Bir dönem açık renk tonları kullanılırken, son yıllarda koyu renk tonlarının da sıklıkla tercih edildikleri bilinmektedir.

Sizler de oturma odalarınız için renk seçimlerinde bulunurken öncelikli olarak evinizin genel dizayn tonlarını tespit etmeniz ve buna uygun olan renkler ile diğer odaları da tamamlamanız önemli olmaktadır.

Oturma gruplarınızın renkleri içerisinden aynı zamanda diğer odalarınızda kullanmadığınız renkleri tercih etmeniz de mümkün olmaktadır. Tamamen kişisel beğeniler doğrultusunda modern tasarımların renklerini tercih ederek evinizde şık ortamlar oluşturabilirsiniz.

Koltuk takımları çeşitlerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir