Blog

Doğru Salon Aksesuarları Kullanılarak Dekorasyon Nasıl Tamamlanır?

Evimiz güzel evimiz… Salonumuz için gerekli olan salon aksesuarlarını, eşyaları, koltuk takımları edindik ve yerleştirdik. Ama bir şeyler eksik gibi hissediyoruz. Koltuğumuzun yan tarafında küçük bir boşluk duruyor. Koltukları tamamlayacak bir puf ya da sehpa arayışımız var. Modern şıklığı ile donattığımız salonumuza renk katacak klasik modern bir yan sehpamız, konforumuza konfor katacak pufumuz neden olmasın?

Küçük detaylar, büyük resmi güzelleştiren şeylerdir. Salonumuza girdiğimiz anda her şey gözümüze çarpar. Yatarken çayımızı koyduğumuz sehpanın pozisyonu bile birçok şeyi değiştirebilir. Salon aksesuarları kullanım açısından pratik olmalı ve güzel görünmelidir.

Salon Aksesuarları Olarak Neler Kullanabiliriz?

Salonumuzun havasını değiştirecek, ev hissini yaşatacak halılarımız her zaman ihtiyacımızdır. Ancak salonumuzla uyumlu olması ve kaliteli olması önem taşır. Ayaklarımızın halıyla olan temasında, doğru seçimi yaptığımızı hissettirmelidir. Klasik bir dekorasyon, göz kamaştırıcı bir halıyı hak eder. Sadeliğin verdiği ağırlığı, gümüş renkli bir halı oldukça rahat bir şekilde taşıyabilir.

Salon aksesuarları, salonumuzun şık görüntüsünü üst seviyeye taşımakla kalmayacak, konforunu arttıracaktır. Aksesuarların devamına bakacak olursak, sehpalar elimizin altında mı olmalı yoksa çıkarıp yanımıza mı taşımalı bir bakalım. Hadi gelin sizinle evinizi daha şık gösterecek aksesuarları inceleyelim.

Salon aksesuarları

Yan Sehpalarla Koltuk Köşelerimizi Değerlendirebiliriz

Bizleri ziyaret edecek dostlarımızla keyifli çay partileri neden yapmayalım? 3’lü, 2’li ve tekli olarak bulabileceğimiz sehpalar, salonlarımızı adeta değiştirecek. Aldığımız koltukların yanlarını, renklerini destekleyecek beyaz şıklığında yan sehpamızı yerleştirerek değerlendirebiliriz. Taşınabilirliği ile ihtiyacımız olduğu anda ayakucumuza koyabiliriz. Saksılarımızı her bir sehpaya yerleştirip, doğallığın keyfini çıkarabiliriz.

Orta Sehpa Şıklığı Gözümüzden Kaçmaz

Salon aksesuarları dediğimizde aklımıza ilk olarak salonda büyükçe yer kaplayacak orta sehpa gelebilir. Bir salona girdiğimizde, ortasından köşelerine doğru bir göz gezdiririz. Ve ilk dikkatimizi çekecek olan şey orta sehpadır.

Kalplerimize dokunan estetik görüntüsü ve yarattığı samimiyet ile salonumuzu şekillendirir. Bazen herkes başında toplanır, bazen sessizce elimizdeki bardağı üzerine bırakırız. Klasik bir salon görüntüsüne gösterişli bir orta sehpa tercih edebiliriz. Koltuklarımıza olan mesafesi çok ince bir detaydır. Modern şıklığı ile metal bir sehpayı birleştirebiliriz. İçinden çekip çıkarabileceğimiz küçük sehpaları da artı bir konfor sağlar.

salon aksesuarları

Minik Ve Rahat Oturuşlar

Salonumuz şekillendikçe kendimizi daha rahat hissederiz. Baktıkça gözümüz, gönlümüz açılsın isteriz. Salon aksesuarları yerleştirdikçe konforun ve gösterişin arttığını fark ederiz. Küçük detaylara göz attığımızda puflar oldukça dikkatimizi çeker.

Sadece görüntüsünün bile ne kadar fark yarattığını göreceğiz. Belki halımıza uygun renklerde, koltuklarımıza uyum sağlayabilecek bir puf, kalabalık bir ortamda bizim kurtarıcımız olabilir. Pufun üzerindeki motifler, düğme detayları, sade olan salonumuza büyük etkiler yaratabilir. Çünkü biliriz ki, küçük detayların etkileri büyük olur. Gözümüze çarpan bir desen tüm resmi değiştirir. Renkli duvarlarımızın önünü gümüş renkli bir pufla süsleyebiliriz.

Küçük Detayların Büyük Etkisi

Giydiğimiz kıyafetlerle beraber, boynumuzdaki bir künyenin, bileğimizdeki bir saatin ne kadar çok dikkat çektiğini biliyoruz. Ve bir bütün olarak baktığımızda her şeyin uyum içinde olması bizi oldukça mutlu eder. Salon aksesuarları da, bizim için bu kadar önemlidir. Bütün resme baktığımızda, şıklığı ve doğallığı küçük detaylarla süsleriz.

Salonumuza girdiğimiz an gördüğümüz görüntü hem içimizi rahatlatır hem de evimizi daha çok sevmemizi sağlar. Çevremizin güzelliğini hak ederiz. Beyaz ağırlıklı salonumuza gri bir sehpanın ne kadar çok yakışacağını biliriz. Ya da çiçeklerimizi koyabileceğimiz en iyi yerler yan sehpalarımız olabilir. Yeşilliği salonumuza taşımak en doğal hakkımız. Klasik bir görüntüyü seviyorsak halımızın ağırlığını ortaya koyabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir