Blog

Berjer Koltuklar ile Yaratıcı Dekorasyon Önerileri

berjer koltuklar

Oturma odalarımızın en önemli ve kullanışlı parçalarından birisi berjer koltuklar olarak bilinen tekli koltuklardır. Bu tarz koltuklar oturma grubunu destekleyen ve fonksiyonel bir kullanım sağlayan çok özel parçalardır.

Birbirinden farklı desen ve modelde tasarlanmış berjer koltuk modelleri arasından evinizin dekorasyonuna en uygun olan modeli seçebilmek için hazırladığımız dekorasyon önerilerine hemen göz atabilirsiniz.

berjer koltuklar

Berjer Koltuk Nasıl Seçilir?

Oturma odalarımızın tamamlayıcı unsurlarından olan berjer koltuklar ile evinizde modern ve şık bir görünüm elde etmek çok kolay. Berjer koltuklar şık bir görünüm sağlamanın yanında seçimi de zor olan koltuk modelleridir. Bu nedenle berjer koltuk seçimi yapılırken şu noktalara dikkat ederek daha doğru ve özgün bir tercih yapabilirsiniz:

  • Öncelikle seçeceğinizin berjer koltuğun modeline karar verin. Klasik ya da modern, hangi tarz berjere ihtiyacınız olduğunu belirleyin.
  • Seçeceğiniz berjer koltuğun diğer mobilyaların rengine uyumlu olmasına dikkat edin.
  • Berjeri evinizin hangi köşesinde kullanacağınıza karar verip, ona uygun bir model seçmeye özen gösterin.
  • Seçimlerinizde konfora önem verin ve işlevsel bir ürün seçin.

Berjer Koltuk Nerelerde Kullanılır?

Modern dekorasyon fikirleri ile berjer koltukların yalnızca oturma odalarında kullanılmadığını görebilirsiniz. Sanılanın aksine berjer koltuk modelleri oldukça kullanışlı ve evin her köşesi için uygun birer dekorasyon parçasıdır.

Oturma odanızda iki tane üçlü kanepe takımınız varsa hem alan açmak da hem de oturma alanını büyütmek için en uygun seçim berjer koltuk olacaktır. Bunun için oturma grubunuzun renklerine uygun bir berjer koltuk seçimi yapmaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Diğer bir seçenek olarak evinizde bir çalışma odanız var ise yaratıcı dekorasyon önerileri ile buraya uygun bir berjer koltuk tercih edebilirsiniz. Kitaplığınızın yanına koyacağınız soft renklerde, konforlu bir berjer seçimi ile evinizde artık kendinize ait rahat bir alanınız olacak.

Berjer koltukları kullanabileceğiniz diğer bir alan ise yatak odalarıdır. Yatak odanızda sıklıkla zaman geçiriyorsanız, sürekli olarak yatak üzerinde zaman geçirmek yerine yer kaplamayan, pratik kullanım ile dikkat çekecek bir berjer kullanabilirsiniz.

Berjer Koltuk İle Şıklığınızı Tamamlayın

Evinizde şık bir stil yaratmak istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız küçük aksesuarlardan yardım almak en doğru tercih olacaktır. Evinize uygun aksesuar ve objelerin yanı sıra koltuk takımınıza zıt bir renkte seçeceğiniz berjer koltuklar ile şık ve çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Örneğin; evinizin geneline klasik bir hava hakim ise berjer koltuğunuzu deri detaylı olarak seçebilir ve evinizde farklı bir hava yaratmayı başarabilirsiniz. Bunun için deri yerine canlı, neon renklerin kullanımı ile de aynı etkiyi yaratmanız mümkün olacaktır.

En Güzel Berjer Koltuk Modelleri

İlk olarak 15.yy’da Fransız Soyluları tarafından kullanılan berjer koltuklar, şömineye karşı bir koruma oluşturmak amacıyla yüzü dönük olacak biçimde kullanılmıştır. Geçmişten günümüze birçok farklı alanda kullanılan berjerler, zamanla evlerin en vazgeçilmez parçalarından birisi haline dönüşmüştür.

Diğer koltuk takımlarına göre farklı bir görünüme sahip olan berjerler en yaratıcı dekorasyon önerileri sırasında ilk sıralarda yer almaktadır. Diğer koltuklara göre daha geniş ve rahat olan berjerleri oturma odalarının yanı sıra evin diğer alanlarında da kullanmanız mümkündür.

Evinize Uygun Berjer Koltuk Önerileri

Eviniz için en uygun eşyaları seçerken, seçeceğiniz parçaların eşsiz ve konforlu olmasına dikkat etmeniz oldukça önemli bir detaydır. Lüks görünüme sahip bir eviniz varsa, şık parçalarınıza uyum sağlaması için konforlu, renkli ve modern tasarımlı bir berjer seçebilirsiniz.

Berjer koltuğu oturma odanız dışında çalışma odanızda kullanacaksınız bunun için ise daha sade ve açık renkli bir model seçmeniz, çalışırken gözünüzü yormamak açısından daha uygun bir seçim olacaktır. Evinizin şıklığını berjer koltuklar ile tamamlamayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir