Blog

Açık Renk Salonlarda Ne Renk Berjerler Tercih Edilebilir?

acik renk tonlarda berjerler tavsiye

Açık renk salonlarda berjerler tercihi hem estetik hem de kullanış açısından önemli bir noktadır. Berjerler genelde pratik amaçlar için kullanılsalar da alanın şık ve estetik görünmesi için de öneme sahiptirler. Bu yüzden berjer rengi tercihine de dikkat edilmelidir.

Siyah ve Tonları

Açık renk salonlarda kullanılacak berjerler için siyah ve tonları ilk öne çıkan renkler oluyorlar. Çünkü özellikle günümüz salon tasarımında berjerler duvar renkleri ile tam uyumluluk göstermek durumunda değiller. Bunun yanında özellikle duvar renkleri ya da salondaki mobilyaların hakim renklerine karşıtlık oluşturacak renkte olan berjerlerin tercih edilmesi daha güzel ve estetik bir alanın yaratılmasına büyük kolaylık sunmuş oluyor. Bu yüzden açık renk salonlarda siyah ve tonlarında berjerler tercih edebilirsiniz. Özellikle gri ve tonları, dumanlı tonlar açık renk salona özel bir şıklık sunmuş olacaktır.

Beyaz ve Tonları

beyaz berjer ve tonlari

Açık renk salonda berjerler kullanımı için bütünlük oluşturmak istiyorsanız beyaz ve tonlarında olan berjer modellerini tercih edebilirsiniz. Günümüz anlayışında duvar renklerinin ya da mobilyaların berjer ile aynı renkte olmaması daha ağır basmaktadır. Ancak duvar renginizin birebir olanları değil de bu açık renge uyum gösteren farklı açık tonlardaki renklerde olan berjerleri tercih edebilirsiniz. Bunun için örneğin duvar kum rengindeyse bu rengin farklı tonlarında, örneğin krem rengi tonlarında berjer tercihinde bulunabilirsiniz. Beyaz ve tonları saflığı, huzuru ve rahatlığı ifade ettikleri için de bu tonlarda berjer kullanımı kendinizi daha huzurlu hissetmeniz için yardımcı olacaktır.

Mor ve Tonları

Trend berjer renkleri arasında mor ve tonları özellikle açık renk salonlarda çok büyük görsel etki yaratmaya yardımcı olacaklar. Mor yapısı itibariyle asaleti çağrıştıran bir renktir ve açık renk salonlarda doğrudan odak noktasını oluşturmaya yardımcı olur.  Bu sayede hem alanı daha geniş gösterir hem de alandakilerin estetik bir değer yaratmasına imkan verir. Ancak koyu mor renk ve tonlarından uzak durulması tavsiye edilir. Leylak gibi daha pastel tonlarında olan renklerin tercih edilmesi açık renk ile özel bir uyum gösterecektir.

Yeşil ve Tonları

yesil berjer ve tonlari

Açık renk salonlarda berjer tercihi için yeşil ve tonları da ideal bir seçenek oluşturuyorlar. Yeşil ve tonları için koyu ya da açık ayrımı yoktur. Özellikle açık renk salonlarda zümrüt yeşili gibi koyu tonlarında olan yeşillerin seçilmesi berjerlerin şıklığının daha da artmasına neden olacaktır. Bunun yanında yeşil tonlarında olan berjerler alana hemen modern bir görünüm katarak çok daha etkileyici bir görünümün elde edilmesine yardımcı olurlar. Yeşil ve tonları psikolojik olarak doğayı çağrıştırdığı ve özel bir rahatlama sunduğu için yeşil ve tonlarında tercih edeceğiniz berjerler aynı zamanda hem ev sakinlerinin hem de misafirlerin kendilerini de iyi hissetmelerine yardımcı olur.

Mavi ve Tonları

Açık renge sahip salonlarda berjer rengi için özellikle mavinin koyu tonları harika bir uyum sağlayacaktır. Lacivert başta olmak üzere Prusya mavisi gibi renkleri berjerlerde tercih etmeniz salonun çok şık, gösterişli ama bir o kadar da dengeli bir uyuma sahip olduğunu ifade ederek kendinizi daha iyi hissetmenize neden olur. Mavi tonları ferahlık, denge ve özel bir gevşeme sunduğu için kullanılacak olan berjerler diğer dekorasyon detayları ile de tamamlanmak için ideal olacaklardır.

Bu renkleri göz önünde tutarak salon tarzınıza en uygun olacak berjer seçimini yapabilirsiniz. Berjer seçimi için tek başına renk yeterli olmadığını ve kullanılacak alanın ölçülerine, diğer mobilya detaylarına da özen göstermek gerektiğini göz önünde tutmalısınız.

Sitemizden berjer çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *