Blog

Modern Kanepeler İle Evinizde Yaratabileceğiniz Şık Dekorasyonlar

Şık ve modern dekorasyonun sade ve klas dünyasında büyüye kapılmamak ne mümkün! Modern kanepeler bize bu noktada sayısız dekorasyon fırsatı sunmaktadır. İşin sırrı ise nötr renkler ile basit tasarımların uyumunda gizli. Yani minimalizmde! Bu doğrultuda, iç mekanlar olabildiğince abartıdan uzak tasarlanmıştır. Mekana girildiği zaman tek bir noktaya değil bütünlüğe hayran kalırız. Göz yoran desen ve detaylardan uzak tasarımların verdiği huzur bambaşkadır. Anje mobilya, size bu keyfi yaşama olanağı verir. Öncelikle, bir evin en önemli eşya grubunu kanepeler oluşturur. Anje üretimi modern kanepeler estetik ihtiyacınızı karşılar, evinize hayat verir. Dekoratif aksesuarları, kanepelere uyumlu bir şekilde seçerseniz estetik bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Örneğin koyu yeşil ve siyahın asaletini sentezlemek zevkli bir tercihtir. Ahşap tasarımlar ve soluk renklerin uyumu da öyle.

Modern Dekorasyon Fikirleri

 • Sadeliğin cezbedicilerine kapılarak modern bir dekorasyon uygulayacaksanız abartısız renkleri tercih etmelisiniz.
 • Geometrik formlar tercih etmeniz yararınızadır. Özellikle ayna seçiminde aşırı detaylı tasarımlardan kaçınılmalısınız.
 • Modern kanepeler konusunda seçim yaparken tek renkli kumaşlar seçilmelidir. Bu sadeliği yaşatmak için idealdir.
 • Çizgili dokular ya da kendinden desenli tasarımlar şahane bir seçimdir. Gri, beyaz ahşap tonlarına sahip mobilyalar, oda içi aydınlatmaya göre konbinlenmelidir.
 • Aydınlatma için aplik modeller ve spot lambalar modern bir eve uygundur. Böylece dekorasyondaki renk uyumu daha göze çarpabilir hale gelir.
 • Koltuktan ziyade  modern kanepeler tercih etmekte fayda vardır. Mobilyanın çok fonksiyonlu olması faydalıdır. Açınır- Kapanır olması ferahlık katar.
 • Tasarlanan atmosfere uygun tablo seçimleri odaya ruh verecektir. Renk tonlarına, zevkinize ve modern kanepeler ile uyacak şekilde tablo tercihi yapılmalıdır.
 • Eşyaları seçerken atlanmayacak bir unsur zeminin rengi olmalıdır. Örneğin koyu renkli parkeler varsa kahverengi veya toprak tonlarında modern kanepeler seçebilirsiniz.

modern kanepeler

Renklerin Büyüleyici Etkisi

Sakinlik ve huzuru çağrıştırması açısından, monokrom(aynı renklerin farklı tonlarının bir arada kullanılması) renk paleti seçimi önemlidir. Monokrom stil dendiği zaman akla en çok gelen renkler siyah, beyaz ve gridir. Seçilen rengin koyu tonlarında duvarlar boyanır. Açık tonları ise eşyalar seçilir. Veya tam tersi uygulanır. Örneğin, Koyu gri duvarlar ve açık renk modern kanepeler gibi tercihler yapabilirsiniz. Aslında monokrom tarzda siyah ve beyaz gibi iki zıt rengi kendi aralarında dengelenerek kullanmanız da mümkündür. Dekorasyona ek olarak, üçüncü bir renk seçimi de aksesuar tercihinde yapmalısınız. Aksesuarlar biraz daha canlı bir tonda olabilir ama aşırıya kaçılmamalıdır. Bunun yanı sıra seramik, taş saksılardaki ev bitkileri de kullanabilirsiniz.

modern kanepeler

Renk Uyumu Tavsiyeleri

Siyah ve beyaz çarpıcı bir kombinasyondur ve asla modası geçmeyen nadide renklerdir. Canlı, temiz bir zemin kullandığınızda kendinizi ifade edeceğiniz kesindir. Bu renklerin uyumu hemen her evde zarif bir dokunuş oluşturur. Bununla birlikte, zarafet için pek çok farklı renk seçeneği de vardır.

 • Yumuşak beyaz ve kömür rengi
 • Yumuşak gri- mavi ve lacivert
 • Gri ve koyu gri
 • Koyu gri ve yeşil
 • Koyu kahverengi ve açık kahverengi
 • Boz kahverengi ve beyaz

Mesela, koyu gri duvarlar ve yeşil modern kanepeler, gri tonlarında aksesuarlarla birleştirdiğiniz zaman harika bir ortam oluşturabilirsiniz.

Sadelik ve Asaletin Dayanılamaz Çekiciliği Evinizi Sarsın

Uzun kullanımlı, konforlu, sade… Modern kanepeler tanımlanırken bu sözcükleri kullanırız. İyi bir kanepe çok şey demektir. Evinizde sadelik ve asalet buluşsun istiyorsanız bu önemli mobilyalara gereken özeni göstermelisiniz. Çünkü bir salon ya da oturma odası tasarlarken; geri plana atılmaması gereken parça kanepelerdir. Fakat aynı zamanda modernlik bir bütün olduğu için her bir parça, büyük bütüne hizmet edecek şekilde özenle seçilmelidir.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *